Kuidas leida pank kasum esimesena kasutamiseks – Mike Michalowicz

Kuidas leida pank, mis toetab kasum esimesena süsteemi?

Kasum esimesena on lihtne süsteem, kuid seda toetava panga leidmise protsess võib olla valus. Ingliskeelse „Kasum esimesena“ avaldamisele järgnevate aastate jooksul on seda süsteemi hakanud rakendama peaaegu 100 000 ettevõtet ning kõige tavalisem küsimus mulle on: „Millist panka peaksin kasutama?“
Siin on sellele lihtne vastus: Sa tahad valida panga, mis ei võta kuutasu ega ülekandetasu.
Seega jõuamegi küsimuse juurde: „Kuidas ma leian sellise panga?“

Kasum esimesena – Mike Michalowicz

Kõigepealt kaalu enda ettevõtte praegust panka.

Kui oled oma kasutuselolevast pangast vaimustuses, ütle neile, et soovid avada täiendavad arveldusarved. Kuid enne kontode avamist küsi neilt, kas uutele (või olemasolevatele) kontodele rakendub kuutasu ning ülekandetasud.

Kui Sinu ettevõtte praeguses pangas ei ole kuu- ja ülekandetasu:
Palju õnne, Sul on juba kasutusel pank, mis sobib tõenäoliselt kasum esimesena rakendamiseks.
Ava enda ettevõttele viis põhikontot (LAEKUMISED, KASUM, OMANIKU TÖÖTASU, MAKSUD, TEGEVUSKULUD) ja hakka kasutama kasum esimesena süsteemi.

Kui Sinu ettevõtte praeguses pangas on kuu- ja/või ülekandetasud:
Selgita enda ettevõtte kliendihaldurile pangas, et soovid seal hoida rohkem raha (näiteks, nagu kasum) ja selleks pead avama täiendavad kontod ning kandma raha ühelt kontolt teisele kontole.
Seejärel küsi, kas nad on nõus oma tasudest loobuma.
Kui nad pole nõus oma tasudest loobuma, on see (minu arvates) tugev näitaja selle kohta, kui huvitatud nad on Sinu ettevõttest ja Sinu ettevõtte toetamisest. Ja see on tugev näitaja, et pead leidma uue panga.

Uue panga otsimine

Väikesed pangad on enamasti kasum esimesena jaoks loodud. Miks? Kuna nad ei võta enamasti kuutasu ning ülekandetasu, nad pakuvad (paljudel juhtudel) paremaid tehnoloogilisi võimalusi kui suured asutused, kasutavad sageli kõige turvalisemaid pangalahendusi ja on need paremini tööle rakendanud väikeettevõtluse toetamiseks.
Kasutan ise ühte väikepanka ning mul on seal oma ettevõtte jaoks avatud kaksteist arveldusarvet. Ei mingeid tasusid ega probleeme. Olgugi, et saan Lorraine’lt aeg-ajalt (lõbusalt) silmapööritused, kui lähen panka uut arveldusarvet avama, saavad nad minu tegevusest aru ja minust on saanud nende üks suurimaid kliente.

Peeter Pärteli täiendus:
Siit leiad nimekirja kõigist Eestis tegutsevatest pankadest:
https://www.fi.ee/et/pangandus-ja-krediit/krediidiasutused
Olles tutvunud kõigi pankade tingimustega, ja ise kasutusele võtnud kasum esimesena süsteemi, jõudsin selleni, et Eestis sobivad kasum esimesena süsteemi kasutamiseks Coop Pank ja LHV pank. Mõlemas puudub nii kuutasu, kui ka ülekandetasu. (Oktoober 2020 seisuga)
Kasutan ise LHV panka pank 1-na ja Coop panka pank 2-na (loe täpsemalt raamatust “Kasum esimesena”).

[inf_infusionsoft_inline optin_id=”optin_8″]

Uude panka kolimine

Ma tean, et see võib tunduda hirmutav, kuid ära jäta sellepärast seda vajalikku sammu tegemata. See on tegelikult lihtne ja valutu protsess, kui teed seda väikeste sammude haaval. Siin on juhis, kuidas panka vahetada:

  1. Kui oled leidnud uue panga, mis ei võta kuutasu ega ülekandetasu ning võimaldab piiramatu arvu (või vähemalt 10) arveldusarvete avamist, ava seal kasum esimesena põhikontod.
  2. Minimaalselt ava vähemalt järgmised arveldusarved: LAEKUMISED, KASUM, OMANIKU TÖÖTASU, MAKSUD ja TEGEVUSKULUD.
    Kasum esimesena edasijõudnute tehnikate jaoks saad hiljem avada täiendavad arveldusarved, kuid need viis aitavad Sul alustada.
  3. Pärast nende kontode avamist oled valmis oma vanast pangast uude panka üle kolima.
  4. Kuid ära veel vanas pangas kontosid sulge.
  5. Alusta sellest, et annad enda klientidele teada uuest LAEKUMISED kontost. Kindlasti asenda arveldusarve enda müügiarvetel.
  6. Kui võimalik, siis seadista vanas pangas automaatne ülekanne nii, et kõik sinna laekunud summad kantakse automaatselt edasi Sinu ettevõtte uude panka LAEKUMISTE kontole. Vaata üle ka see kuidas oled seadistanud ülekanded enda maksete töötlejate juures nagu Maksekeskus, Everypay, PayPal, Stripe jne. Asenda ka seal enda ettevõtte konto andmed uue LAEKUMISTE kontoga.
  7. Kuna raha liigub nüüd Sinu ettevõtte uude panka, hakkad loomulikult maksma sealt pangast arveid ja järgima kasum esimesena süsteemi.
  8. Kui Sul oli vanas pangas seadistatud automaatseid ülekandeid või e-arve makseid, siis hoolitse selle eest, et need saaksid lõpetatud. Mõne aja möödudes ei tohiks Sinu ettevõtte vanasse panka enam raha laekuda. Nüüd on aeg seal kontod sulgeda ja kanda jääk oma ettevõtte uude panka.

Ma ei suuda piisavalt rõhutada, kui oluline on kasutada panka, mis toetab kasum esimesena süsteemi. Mõistan, et esialgsete muudatuste jaoks võib kuluda mõni tund Sinu väärtuslikku aega mõne päeva jooksul, kuid ära lase end sellest heidutada. Sa ikka tahad ju kasumlik olla?

Ära lase neil endale valetada

Ära lase pankuril öelda, et kasum esimesena ei tööta Sinu jaoks.
See on naljakas, kuid kui mõned pankurid kuulevad kasum esimesena süsteemist, siis nad ütlevad näiteks „see on liiga keeruline“ või „see ei toimi“. Kuid nad kasutavad seda argumenti teadmatusest. Tõde on selles, et nad pole seda kunagi kasutanud ja nad ei tea ühtegi klienti, kes seda kasutaks, nii et nad lihtsalt eeldavad, et see ei toimi. Ja nad eeldavad, et see ei toimi, sest see on nende huvides Sulle seda öelda.
Näed siis, kui Sa ei proovi kasum esimesena süsteemi, siis pole neil vaja muuta seda, kuidas nad Sind pangana teenindavad. Neil on lihtsam sundida Sind tegema nii, nagu neile sobib.

Seisa vastu kiusatusele kuulata pankurit või kedagi, kellel pole kasum esimesena süsteemiga kogemusi. Nad võivad soovida head, kuid neil pole praktilisi kogemusi ja nad annavad “nõu”, mis on nende enda huvides. Pea meeles, et kasum esimesena toimib Sinu huvides. Teeme Sinu ettevõtte püsivalt kasumlikuks, selleks sobiliku pangaga!

[inf_infusionsoft_inline optin_id=”optin_8″]

Kiri lugejalt

Siin on e-kiri, mille sain lugejalt nimega Colby Street. Colby kogemus oma pangaga pole kahjuks liiga haruldane. Tema vastus ja käitumine olid täiuslikud. Kasum on selgelt olemas Colby tulevikus:

Naljakas lugu! Just helistasin oma praegusesse panka, et avada lisakontod, mida mul on vaja kasum esimesena süsteemi kasutamiseks enda isikliku raha juhtimiseks. Tüüp küsib, miks mul on nii palju kontosid vaja, ja aitas seejärel mind uute kontode avamisel hea meelega, kui olin talle lühidalt kasum esimesena süsteemi selgitanud.
Pärast seda selgitas ta kõiki lisavõimalusi mis iga kontoga kaasnevad ning ütles kui palju iga konto mulle lisaks hakkab maksma. Küsisin, kuidas ma saan neist lisadest (ja tasu maksmisest) loobuda. Ta jätkas üksikasjalikult selgitamist, kuidas mul peaks olema kõiki neid lisasid vaja (need on kõik vastuolus sellega, mille eest kasum esimesena seisab). Ma ütlesin talle, et minu kasutatava süsteemiga ei ole neid kunagi vaja ja kui ta neid tasusid ei eemalda, siis ma vahetan panka.

Tema vastus oli, et see kasum esimesena süsteem peab olema üks tülikas ja keeruline asi! See oli tema müügiargument! Nimetada seda, et olin huvitatud rohkem nende teenuseid kasutama RUMALAKS ja et see ei toimi!
Olen töötanud müügivaldkonnas üle kümne aasta ja olen teinud mõningaid metsa läinud katseid ebaõnnestunud müügi päästmiseks, kuid ma pole kunagi julgenud (kui seda nii nimetada) solvata otsustaja mõtteprotsessi!
Sul oli õigus. Inimesed ei saa sellest aru!

TEGUTSE NÜÜD KOHE

Nagu kõigega, näed tulemusi ainult siis, kui alustad koheselt ja tegutsed. Kohe preaegu leia see pank ning alusta protsessi. Soovin Sulle väga kasumlikke aastaid.

Tõlgitud autori loal. Toimetatud Eesti oludele vastavaks. Ingliskeelse originaali leiad Profit First Professionals lehel. © 2020 Mike Michalowicz

Picture of PEETER PÄRTEL

PEETER PÄRTEL

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus turpis nisi, consequat sed quam ac, elementum mattis ipsum. Mauris pellentesque magna vitae nibh commodo sollicitudin.

Get Our Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus turpis nisi, consequat sed quam ac, elementum mattis ipsum. Mauris pellentesque magna vitae nibh commodo sollicitudin.

No charge. Unsubscribe anytime.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enim kommenteeritud